Pět jazykových aplikací, které vás budou bavit

Ve chvíli, kdy výuka jazyka s lektorem není ve vašich časových možnostech, či byste si jen rádi oprášili jazykové znalosti, může padnout volba na některou z aplikací, které učení jazyka velmi efektivně gamifikují. Jak ale poznat tu nejvhodnější? Mentor James Cook Languages Šimon Steffal doporučuje pět aplikací, každá z nich zaměřuje na něco trošku jiného, takže si vyberete tu svou a učení vás bude bavit. 

Aplikace jsou pro výuku jazyků zásadní pomůckou, která mění nudný dril ve hru nejen se slovíčky. Většina z nich je určena pro všechny, kteří touží osvojit si nové jazykové znalosti. Ve spolupráci s James Cook Languages přinášíme přehled těch nejlepších.

Quizlet je aplikací pro ukládání a učení slovní zásoby. „Díky Quizletu si vytváříte vlastní sety slovíček, nebo si je můžete kopírovat od ostatních uživatelů. K dispozici je několik různých módů učení – od klasických oboustranných kartiček, až po sofistikovanější hry a testy. Aplikace nativně podporuje 18 jazyků, ale slovní zásobu si můžete ukládat v jakémkoliv jazyce chcete. Drobnou nevýhodou je, že ve Spojených státech oblíbená aplikace zatím nepodporuje české audio,“ říká Šimon Steffal z JCL.

Průměrné hodnocení: 4.8

Beelinguapp je aplikací vhodnou pro rozvoj čtení a poslechu. „Funguje tak, že uživateli zobrazuje text ve dvou jazycích současně, čímž umožňuje používat rodný jazyk pro kontrolu pochopení. Lze ji také využít jako audioknihu s vizualizací toho, kde se zrovna posluchač nachází v textu v obou jazycích. Aplikace nabízí různé druhy textů ve 12 jazycích; další jazyky budou postupně přidávány,“ míní mentor JCL.

Průměrné hodnocení: 4.8

Duolingo je aplikací využívající multisenzorické učení. „Vyberete si cílový a výchozí jazyk a vaše denní cíle, tedy jak intenzivně se chcete učit. Duolingo pak postupně uvolňuje různé tematické okruhy a podporuje uživatele v co nejefektivnějším způsobu probrání nové látky – mluví na vás, vy mluvíte na ní a při procvičování vybíráte z nabídky možností,“ říká Steffal.

Průměrně hodnocení: 4.7

Memrise je postaven na kombinaci multisenzorického přístupu a videoklipů rodilých mluvčích v jejich rodném městě. „Uživatelé se naučí rozumět autentickým hlasům a přízvukům, a protože je Memrise postaven na kombinaci technologie a vědy, nabídne vám zábavný způsob opakování probrané látky, který je však vysoce efektivní,“ sděluje Steffal.

Průměrné hodnocení: 4.7

HelloTalk – Nejlepší způsob, jak se naučit jazyk, je tak, že ho skutečně budete používat. „HelloTalk vás spojí s rodilými mluvčími, se kterými pak chatujete zdarma. Chatovací rozhraní je vyvinuto speciálně pro účely učení jazyka a je tak vybaveno inovativními nástroji, díky kterým je procvičování zábavné a snadné. Můžete si povídat s jednotlivými členy komunity nebo se připojit ke skupinovému chatu. Appka též podporuje audio zprávy. Videochat je pak za poplatek přístupný v premium členství,“ dodává mentor JCL.

Průměrné hodnocení: 4.5

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *